niedziela, 6 czerwca 2010

Szparagowe święto

Pomiędzy Łebą a Darłowem rozciąga się obszar, na terenie którego można spotkać stare budynki wybudowane metodą szachulcową.
O tym terenie mówi się, że jest to Kraina w kratę.
W kwatery drewnianych konstrukcji budynków o kratownicowym szkielecie, wstawiano tyczki, które okręcano powrósłami słomy. Pola pomiędzy belkami konstrukcji wypełniano gliną lub cegła bieloną wapnem. Całość tworzy charakterystyczny wzór - czarną kratę na białym tle ściany.

Byliśmy wczoraj w stolicy Krainy w kratę w Swołowie na szparagowym święcie.

Przepis na szparagi w sezamie:
Na patelni rozgrzewamy oliwę, a do smaku dodajemy czosnek. Po chwili dodajemy szparagi pokrojone w 3-centymetrowe kawałki. Smażymy energicznie mieszając. Pod koniec dodajemy łyżkę sosu sojowego i pół łyżeczki cukru .Mieszamy aż do odparowania sosu. Po zdjęciu z patelni obsypujemy sezamem i gotowe.


Bardzo sympatyczna zabawa i miło spędzony czas, bo organizatorzy zadbali o bardzo bogaty program: zwiedzanie, muzyka, degustacja szparagów, koniki i dużo innych atrakcji


Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic
Obrus wykonany ściegiem richelieu prezentowany w muzeum w Swołowie.

2 komentarze:

  1. W Swołowie kilka razy byli na wakacjach i przejazdem moi Rodzice, mówią, że to malownicze miejsce i okolica. Sami jeszcze tam nie byliśmy ;-))

    OdpowiedzUsuń
  2. Skąd bierzesz informacje o tym co dzieje się w okolicy?

    OdpowiedzUsuń